نگاهی به سرویس جدید IGTV در اینستاگرام

چندی پیش زمزمه‌هایی از اینکه که اینستاگرام آماده ارائه سرویسی است که از طریق آن می‌توان ویدیو های طولانی را به اشتراک گذاشت به گوش می‌رسید تا اینکه چهارشنبه گذشته اینستاگرام با معرفی یک سرویس جدید به عنوان یک ابزار مستقل به اشتراک‌گذاری ویدیو برای فعالان فضای مجازی به طور رسمی از IGTV رونمایی کرد.

 

این سرویس بیشتر از هر کسی به درد کسانی می‌خورد که به هر دلیلی به یوتیوب دسترسی ندارند و یا از آن استفاده نمی کنند. علیرغم اینکه IGTV یک اپلیکیشن مستقل است شما می توانید در قالب اپلیکیشن اینستاگرام نیز از آن لذت ببرید.

اگر اپلیکیشن اینستاگرام‌تان را به روز کنید در بالای صفحه متوجه آیکون جدیدی می شوید که شما را به تجربه تماشای ویدیو های عمودی (با توجه به اینکه IGTV سرویسی بر بستر موبایل است برای اینکه کاربران تجربه لذت بخش‌تری داشته باشند ویدیوها را به صورت عمودی نمایش می‌دهد) دعوت می‌کند.

اگر می‌خواهید استوری‌ها و عکس‌ها و دیگر پست ها را از IGTV جدا کنید می توانید اپلیکیشن IGTV را به صورت جداگانه دانلود کنید تا یک تلویزیون اینترنتی مستقل جدید را در گوشی موبایل خود داشته باشید. اینستاگرام به جای اجبار کاربران به استفاده همزمان از IGTV و اینستاگرام به آن ها این اجازه را داده است تا در فضاهای جداگانه از هر دو سرویس استفاده کنند که در نوع خود کم نظیر و جالب است.

پس از یکبار استفاده از IGTV به راحتی در می‌یابید که دقیقا تجربه ای مشابه اینستاگرام دارد به گونه ای که ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده توسط کاربرانی که آن‌ها را در اینستاگرام دنبال کرده‌اید بلافاصله دریافت می‌کنید. همینطور می‌توانید با کشیدن صفحه به طرفین ویدیوهای دیگر را مرور کنید.

اگر صفحه را به بالا بکشید می‌توانید از طریق چهار برگه، “For you” | “Following” | “Popular” | “Continue Watching”  به ویدیوهای بیشتر دست پیدا کنید، آن ها را لایک کنید، کامنت بذارید و یه به صورت دایرکت برای دوستان خود ارسال کنید.

IGTV دقیقا مثل تلویزیون نیز کانال‌های مختلف دارد اما در آن، کانال‌ها همان کاربران هستند. وقتی شما یک نفر را در اینستاگرام دنبال می کنید کانال های وی به شما نمایش داده می‌شوند. شما هم می‌توانید ویدیو های IGTV خود را در اپلیکیشن یا در فضای وب برای افتتاح کانال خود آپلود کنید.

IGTV برای سازندگان محتوا با هزاران یا میلیون ها فالوور – اینستاگرام ماهانه، یک میلیارد کاربر فعال دارد – ساخته شده اما هر کسی که حتی یک اکانت فعال داشته باشد می‌تواند ویدیوهایی تا یک ساعت را آپلود کند. بله شما هم می‌توانید در IGTV به یک اینفلوئنسر بدل شوید.

گفته می‌شود محدودیت یک ساعته برای زمان ویدیو ها تنها برای راه اندازی IGTV  است و به زودی کاربران برای آپلود کردن ویدیو‌ها هیچ محدودیتی نخواهند داشت.

به نظر می‌رسد این سرویس علاوه بر اینکه جایگزین خوبی برای یوتیوب باشد به زودی ابزار مناسبی برای پخش زنده برنامه های تلویزیونی، ورزشی و … نیز به حساب بیاید.

IGTV در ورژن‌های iOS و Android در اپ استورها منتشر شده و از همین حالا می‌توانید سرویس جدید دنیای مجازی را تجربه کنید.